Szukaj

50 zł - 500. rocznica urodzin Anny Jagiellonki

Cena: 949,00 zł 949.00
ilość szt.
na wyczerpaniu
Dodaj do listy życzeń
Darmowa dostawa od 300 PLNOd 300 PLN przy przedpłacie
wysyłamy za darmo
Szybka wymianaWybrałeś zły rozmiar? Możesz
go szybko wymienić
Wyprodukowano
w Polsce
bezpieczne płatnośći Bezpieczne
płatności

Opis

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem monet i banknotów emitowanych przez Narodowy Bank Polski. Emisja wartości kolekcjonerskich stanowi okazję do upamiętniania ważnych historycznych rocznic i postaci oraz do rozwijania zainteresowań polską kulturą, nauką i tradycją. Wszystkie monety i banknoty emitowane przez NBP są prawnym środkiem płatniczym w Polsce.

Na awersie umieszczono herb Anny Jagiellonki używany w późnym okresie jej życia. Herb pochodzi z tzw. wdowiego portretu autorstwa Marcina Kobera. Obraz znajduje się w zbiorach Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Na rewersie monety widnieją: wizerunek Anny Jagiellonki wykonany na podstawie miniatury anonimowego autora, daty urodzin i śmierci królowej oraz skrót A. I. I. R. P. (ANNA IAGIELLONIA INFANS REGNI POLONIAE, tłum. ANNA JAGIELLONKA INFANTKA KRÓLESTWA POLSKIEGO).

Szczegóły produktu

Każda moneta pakowana jest w oryginalny kapsel i kolekcjonerskie, oryginale pudełko ze znakiem NBP. Do każdej monety dołączony jest certyfikat wydany przez NBP, potwierdzający autentyczność monety. W zestawie oryginalny folder emisyjny NBP. Na certyfikacie znajdują się także wszystkie informacje na temat monety.

Nominał: 50 zł
Metal: Ag 999
Stempel: zwykły (wysoki relief)
Średnica: 45,00 mm
Masa: 62,2 g
Brzeg (bok): gładki
Nakład: do 7 000 szt.
Emitent: NBP

Na zlecenie NBP monety wyprodukowała Mennica Polska SA

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium