Wersje językowe

20zł - Banknot Ochrona Polskiej Granicy Wschodniej

Cena: 159,00 zł 159.00
ilość szt.
Oceny 3.55556
Dodaj do listy życzeń
Darmowa dostawa od 300 PLNOd 300 PLN przy przedpłacie
wysyłamy za darmo
Łatwa wymiana!Nie trafiłeś z rozmiarem? Możesz
łatwo wymienić produkt
Wyprodukowano
w Polsce
Ekspresowa wysyłka i
bezpieczne płatności

Szczegóły produktu

Każdy banknot zapakowany jest w etui oraz oryginalny zabezpieczający kartonik produkcji NBP. Do każdego banknotu dołączony jest certyfikat wydany przez NBP, potwierdzający autentyczność banknotu. W zestawie oryginalny folder emisyjny NBP. Na certyfikacie znajdują się także wszystkie informacje na temat banknotu.

20zł Ochrona Polskiej Granicy Wschodniej
Nominał: 20zł
Wielkość emisji: do 70 000 szt.
Data emisji: 19.07.2022r
Losowe numery banknotów.

Na banknocie „Ochrona polskiej granicy wschodniej” zastosowano szereg nowoczesnych zabezpieczeń obecnie dostępnych na rynku. W papierze zastosowano zabezpieczenia w postaci nitki okienkowej dwukolorowej i znaku wodnego przedstawiającego sygnet Narodowego Banku Polskiego. W nominale 20 zł w prawym dolnym rogu wykorzystano farbę zmienną optycznie. W lewym dolnym rogu banknotu ukryty został efekt kątowy w postaci liczby „20” przedstawionej w układzie pionowym. W środkowej części banknotu znajdują się elementy graficzne widoczne tylko w świetle UV: fragment wizerunku słupa granicznego oraz sygnet NBP.

Na zlecenie NBP banknot wyprodukowała Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem monet i banknotów emitowanych przez Narodowy Bank Polski.

Na stronie przedniej banknotu zostały zaprezentowane sylwetki funkcjonariusza Straży Granicznej oraz żołnierza Wojska Polskiego, a także fragment mapy Polski. Strona odwrotna banknotu przedstawia wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej według wizerunku znajdującego się na polskim słupie granicznym oraz śmigłowiec Policji na tle krajobrazu terenów położonych przy polskiej granicy wschodniej

Emisja wartości kolekcjonerskich stanowi okazję do upamiętniania ważnych historycznych rocznic i postaci oraz do rozwijania zainteresowań polską kulturą, nauką i tradycją.

Wszystkie monety i banknoty emitowane przez NBP są prawnym środkiem płatniczym w Polsce.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium