Szukaj

PARTNER FILM „PILECKI

PARTNER FILM „PILECKI

PILECKI

Firma Red is Bad z wielkim zaangażowaniem włączyła się w czynną promocję filmu PILECKI. Angażując wszelkie dostępne siły i przede wszystkim własne środki finansowe z dumą staliśmy się aktywnym patronem filmu o naszym Wielkim Rodaku, jakim był Witold Pilecki. Jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tak ważnego projektu, a zainwestowane przez nas środki, pozwoliły na dotarcie do szerokiej rzeszy ludzi  zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Było to szczególnie istotne, zważywszy na fakt, że film nie dostał dofinansowania od państwa i powstał tylko i wyłącznie dzięki datkom darczyńców.

Film PILECKI to polski fabularyzowany dokument w  reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego. Przedstawiona w nim historia rotmistrza Witolda Pileckiego, sięga czasów jego młodości,  poprzez zdarzenia mające miejsce w czasie II wojny światowej, aż do momentu  jego uwięzienie oraz śmierci w maju 1948 roku.

Sylwetka Rotmistrza to jedna z najbardziej fascynujących postaci historii Polski: Rotmistrz kawalerii Wojska Polskiego, współzałożyciel Tajnej Armii Polskiej oraz żołnierz Armii Krajowej. Uczestnik Wojny Polsko-Bolszewickiej,II Wojny Światowej i Powstania Warszawskiego. Ochotnik do Auschwitz, autor pierwszych na świecie raportów o Holokauście, tzw. „Raportów Pileckiego”. Po brutalnym śledztwie i pokazowym procesie został zamordowany 25 maja 1948 r. w więzieniu na Mokotowie. 

Ostatnimi słowami Witolda Pileckiego były: „Starałem się tak żyć, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć, niż lękać.” 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium