Wersje językowe
Opcje przeglądania

Upamiętnianie ważnych historycznych wydarzeń oraz przywiązanie do rodzimych tradycji można wyrażać na wiele różnych sposobów. Hołdujemy im wszystkim, przedstawiając przy okazji nasze propozycje. Jak wiecie, specjalizujemy się w projektowaniu i szyciu odzieży patriotycznej oraz akcesoriów. To jednak nie wszystko, co mamy do zaoferowania. Zaglądając do naszego sklepu znajdziecie także kolekcjonerskie banknoty i monety – jedyne w swoim rodzaju, które nawiązują do ważnych historycznych rocznic, postaci zasłużonych dla Polski i miejsca o symbolicznym znaczeniu.

Wyjątkowe pamiątki wydarzeń historycznych i bohaterskich postaci

Prezentowane w tej kategorii monety oraz banknoty to nie lada gratka dla miłośników historii i numizmatyki. Wyprodukowane w Mennicy Polskiej przedmioty kolekcjonerskie nawiązują przede wszystkim do wydarzeń z przeszłości, ale stanowią także swoisty komentarz do bieżących wydarzeń. Tak jest m.in. w przypadku banknotu, którego tematem jest ochrona polskiej granicy wschodniej. Na pozostałych monetach zobaczycie m.in. Ignacego Łukasiewicza, działacza niepodległościowego oraz założyciela pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej; Kazimierza Kamieńskiego „Huzara” – dowódcę AK oraz najdłużej walczącego żołnierza antykomunistycznego podziemia niepodległościowego czy króla Jana III Sobieskiego.

Kunsztownie wykonane kolekcjonerskie monety

Do każdej z monet oraz banknotów dołączamy certyfikaty poświadczające oryginalność wyrobów. Jako oficjalny dystrybutor produktów emitowanych przez Narodowy Bank Polski oferujemy przedsprzedaż najnowszych serii – dzięki temu możecie jako pierwsi stać się posiadaczami kolekcjonerskich artykułów i dołączyć je do swoich zbiorów. Do każdego zamówienia dołączamy również folder emisyjny zawierający informacje na temat monety lub banknotu oraz postaci czy wydarzenia historycznego, które upamiętniają. Każdy z produktów wykonanych ze szlachetnych kruszców lub stopów jest również limitowany, co oznacza, że są to przedmioty wyjątkowe. Prezentowane tu monety oraz banknoty posiadają także nominał i mogą stanowić środek płatniczy. Zapraszamy do zapoznania się z kolekcjonerskimi produktami, które powiększą Wasze numizmatyczne zbiory lub staną się na przykład pretekstem do obdarowania kogoś bliskiego.

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium