Szukaj
Filtry
Cena
  • od
    do

Upamiętnianie ważnych historycznych wydarzeń oraz przywiązanie do rodzimych tradycji można wyrażać na wiele różnych sposobów. Hołdujemy im wszystkim, przedstawiając przy okazji nasze propozycje. Jak wiecie, specjalizujemy się w projektowaniu i szyciu odzieży patriotycznej oraz akcesoriów. To jednak nie wszystko, co mamy do zaoferowania. Zaglądając do naszego sklepu znajdziecie także kolekcjonerskie banknoty i monety – jedyne w swoim rodzaju, które nawiązują do ważnych historycznych rocznic, postaci zasłużonych dla Polski i miejsca o symbolicznym znaczeniu.

Wyjątkowe pamiątki wydarzeń historycznych i bohaterskich postaci

Prezentowane w tej kategorii monety oraz banknoty to nie lada gratka dla miłośników historii i numizmatyki. Wyprodukowane w Mennicy Polskiej przedmioty kolekcjonerskie nawiązują przede wszystkim do wydarzeń z przeszłości, ale stanowią także swoisty komentarz do bieżących wydarzeń. Tak jest m.in. w przypadku banknotu, którego tematem jest ochrona polskiej granicy wschodniej. Na pozostałych monetach zobaczycie m.in. Ignacego Łukasiewicza, działacza niepodległościowego oraz założyciela pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej; Kazimierza Kamieńskiego „Huzara” – dowódcę AK oraz najdłużej walczącego żołnierza antykomunistycznego podziemia niepodległościowego czy króla Jana III Sobieskiego.

Kunsztownie wykonane kolekcjonerskie monety

Do każdej z monet oraz banknotów dołączamy certyfikaty poświadczające oryginalność wyrobów. Jako oficjalny dystrybutor produktów emitowanych przez Narodowy Bank Polski oferujemy przedsprzedaż najnowszych serii – dzięki temu możecie jako pierwsi stać się posiadaczami kolekcjonerskich artykułów i dołączyć je do swoich zbiorów. Do każdego zamówienia dołączamy również folder emisyjny zawierający informacje na temat monety lub banknotu oraz postaci czy wydarzenia historycznego, które upamiętniają. Każdy z produktów wykonanych ze szlachetnych kruszców lub stopów jest również limitowany, co oznacza, że są to przedmioty wyjątkowe. Prezentowane tu monety oraz banknoty posiadają także nominał i mogą stanowić środek płatniczy. Zapraszamy do zapoznania się z kolekcjonerskimi produktami, które powiększą Wasze numizmatyczne zbiory lub staną się na przykład pretekstem do obdarowania kogoś bliskiego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium